مشاوره

کدام آزمون جامع؟ کدام کتاب کمک درسی؟

آزمون گزینه دو:

دارای سوالات استاندارد و تشابه بیشتر با کنکور و طراحان با تجربه و سلیقه ی نزدیک به کنکور و امنیت سوالات و کمک درسی نسبتا خیلی خوب و همچنین با نقاط ضعف جامع اماری کم و ترازهای عجیب فاصله ی ۳ هفته ای بین ازمونها(البته این فاصله برای اقویا مضر و برای ضعفا مفیده) و در آزمون جامع برخی دروس به شدت اسان میشه که البته تو کنکور هم پیش اومده.

قلم چی

این آزمون جامع جامعه اماری بسیار خوبی داره و برنامه راهبردی منظم و منسجم و میانگین ضریب سختی سوالات با کنکور برابری میکنه و فاصله ی هر ازمون که ۲ هفتس برای اقویا بسیار خوبه و نظارت شخص اقای کاظم قلم چی به طور مستمر و همچنین کارنامه ی عالی و وجود زوج درسهای کمک درسی که اگه توسط مشاور خوب سازماندهی بشه خیلی مفیده و همچنین با نقاط ضعف اینکه تشابه سوالات اختصاصی به کنکور کمتره و منابع ازمون به نحوی مشخصه و دانش اموز رو پاس میده به سمت خرید محصولات کتاب و دی وی دی قلمچی و بودجه بندی در نیم سال اول اهسته و در نیم سال دوم با سرعت بالاس و متاسفانه بعد از گذشت چندین سال هنوز در قسمت طراحان به ثبات نرسیده و هر از گاهی شاهد سلیقه ای عمل کردن و قدرت نمایی طراحان!!! هستیم و همچنین عدم وجود امنیت در برگزاری آزمون جامع و سوالات.

گاج :

جامعه آماری  خیلی کم و در برخی موارد بنظر  میرسه که ساختگی هم باشه و همچنین بودجه بندی نامناسب و سوالای بسیاری از ازمونا  بسیار اسان و شبیه کنکورای سابق دانشگاه آزاد هستند.

سنجش:

بنظر بنده طراحی کتب کمک درسی عمومی و سوالات عمومی بسیار شبیه کنکور و طراحان دارای سلیقه ی خیلی  کنکوری در دورس عمومی  و ازمون های بعد از عید دارای جامعه آماری بسیار بالا که آزمون جامع های اخری به نوعی مبین نتیجه های کنکوره  و همچنین نقاط ضعف  بودجه بندی نامناسب  و برنامه راهبردی سنگین (البته برا پشت کنکوریا خوبه) و سوالات در دروس اختصاصی به ویژه شیمی زیاد مناسب نیستد.

اول اینکه: ترکیبی ازمون دادنِ ازمون های موسسات در قبل از عید بسیار خطاست  و همچنین   برای قبل از عید موسسات  گزینه دو و قلم چی فقط توصیه میکنم  و در مورد بعد از  عید  شرکت در تمامی آزمون جامع سنجش و همچنین اخرین  آزمون جامع گزینه دو رو توصیه میکنم.

دوم اینکه: ازمون ندادن و یا کم ازمون دادن سم مهلک  آموزشیست. متاسفانه  برخی مشاوران که از نتیجه ی دانش اموزانشان میترسند و  از حوصله کنترل بار روانی بعد از ازمونِ اولیا و دانش اموز  و مدیر مدرسه را ندارند ، مدام توصیه میکنند که :   این ازمون ها هیچ کدام مهم نیستن و… فقط کنکور  مهمه و ….  این ازمونا روحیه بچتونو خراب میکنه و….  ما همین که خودمون توو مدرسه ازمون میگیریم کافیه. و یا ازمون میگیرن و کارنامه ی بچه ها رو نمیدن …

متاسفانه مجموعه ای رو میشناسم که  از اوایل اسفند تا پایان اردیبهشت  هیچ برنامه ی ازمونی نداشته.

مطمئنا این رویکرد های آموزشی  فقط بخاطر  ترس از نتایج دانش آموزان است وگرنه  دانش اموزی که بعد از بیست الی سی  روز اردوی جمعبندی عید در هیچ ازمونی شرکت نکند!!! وقت تلف کرده و  آن مشاورانی که چنین توصیه های غلطی میکنن ، همان مشاورانی هستن که بعد از نتایج بد کنکور دانش اموزانشان ، جملات فضایی استفاده میکنن و میگن : قسمت این بوده و….  روز کنکور، روز خوبش نبوده و …  فشار روی دانش اموزتون زیاد بوده و…  مشکلات  دوران بلوغ روو دانش اموزتون تاثیر  گذاشته  و…. دانش اموزتون کشش نداشت و…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.